Resimli Yazdır - Resimsiz Yazdır

Avşar Yün

Sanatın Tarihine Atılan İlmek.

Organize Sanayi Bölgesi
102.Cad. No:30
64100, Uşak

Tel: 0276-266 7901     
Faks: 0276-266 7905
www.avsaryun.com

AVŞAR YÜN
Kültürel mirasımız Uşak Halısı’nın dünya pazarında eski bilinirliğini artırmak, Uşak ilimizi marka şehir haline getirmek amacıyla katkı sağlamak ve sanatın tarihine atılan her bir ilmekte hayat bulmak hayaliyle 1995 yılının Ocak ayında, Uşak Organize Sanayi Bölgesi, 2.200 m2’lik alanda Avşar Yün iplik fabrikası kurulmuştur.

Özgün tasarımı ve yıllara meydan okuyan dayanıklılığı ile sanat tarihine imzasını atan Uşak Halısı, yıllar geçmesine rağmen koruduğu sağlam yapısını natürel yün halı ipliğinden almaktadır. Bu bilinçle hareket eden Avşar Yün % 100 natürel yün iplik imalatı yapmakta; Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinde % 100 natürel yün iplikle üretim yapan halı dokuma firmalarına iplik temini sağlamaktadır.

Bugün el dokuma halı , makina dokuma halı - kilim imalatçı ve ihracatçılarının, iplik ihtiyaçlarının % 90’lık kısmı Avşar Yün tarafından temin edilmektedir. Avşar Yün bünyesinde imal edilen % 100 Natürel Yün Halı ve Kilim ipliği, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde El dokuma yün Halı, Makina dokuma yün halı ve Kilimleri olarak hayat bulmakta; bu halı ve kilimler Amerika’ya ve Avrupa ülkelerine ihraç edilmektedir.

Sürekli iyileşme ve gelişmeyi ilke edinen Avşar Yün, 2011 yılının TEMMUZ ayında yeni bir yatırımla %100 Yün’den Tops İmalatının seri üretimine de başlamıştır. Bu kapsamda müşterinin isteği doğrultusunda yünler Tarak ve Penyöz işleminden geçtikten sonra Tops haline getirilmektedir. Yün Tops ile Ev Tekstili ve Konfeksiyon giyim sektöründe bir çığır açan ve bu alanda hizmet veren müşterilerinin büyük beğenisini toplayan Avşar Yün, günde yaklaşık 3.000 KG ay da yaklaşık 75.000 KG Yün Tops üretimi yapmakta ve ARGE departmanının yoğun çalışmalarıyla faaliyetlerini geliştirmeye devam etmektedir.

Ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendine misyon edinen Avşar Yün, bugüne kadar 10 ülkeye ihracat gerçekleştirmiş ve yaklaşık 3.000.000 Dolar ihracat rakamı ile ülke ekonomisine önemli miktarda döviz girdisi sağlamıştır. Aynı zamanda Yeni Zelanda’dan ve Rusya’dan yün ithalatı yapan Avşar Yün’ün bugüne kadar ulaştığı ithalat rakamı ise yaklaşık 500.000 dolar civarındadır. Bu faaliyetler kapsamında şirketin yıllık cirosu 1.500.000 TL üzerindedir.

Bugün, Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 10.000 m2’lik tesislerinde kurumsal yapısını tamamlamış, proses yapıları belirlenmiş ve terminlerine uyan, başarılı ve istikrarlı çalışmalarını sürdüren Avşar Yün, sürekli gelişim ilkesi ile her geçen gün kendini yenileyerek sektöründeki yükselişini devam ettirmektedir.


AvsaryunBizle iletişime geçmek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz:

İsminiz:

E-Posta Adresiniz:

Konu:

Mesajınız:

Bu sayfa www.ilinizinrehberi.com tarafından hazırlanmıştır.